DZIECI Z GMINY WILCZĘTA WIEDZĄ JAK ŻYĆ ZDROWO

W naszej gminie Wilczęta w okresie od V do IX 2011 roku był realizowany projekt: DZIECI Z GMINY WILCZĘTA WIEDZĄ JAK ŻYĆ ZDROWO. Był to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Europejskiego Funduszu Społecznego.  Pięćdziesięcioro uczniów z naszej szkoły miało szanse skorzystać z oferty jaką dawało uczestnictwo w projekcie.

Projekt oferował szereg dodatkowych zajęć, na których uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia poprzez:

- wysłuchanie pogadanki na temat bezpiecznych form spędzania wolnego czasu wygłoszonej prze policjanta,

- obejrzenie prezentacji multimedialnej na temat zdrowego trybu życia

- uczestniczenie w zajęciach z instruktorem na basenie

- uczestniczenie w zajęciach sportowych oraz w zajęciach tanecznych.

W ramach projektu odbył się  również konkurs plastyczny oraz zawody sportowe.

W pierwszej grupie wiekowej w ramach konkursu plastycznego pt:” Sport w życiu ucznia/uczennicy” poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce – Zuzanna Ozga-Zajło

II miejsce – Julia Jaworska

III miejsce – Angel Domański

W drugiej grupie wiekowej w ramach konkursu plastycznego pt:” Aktywne i bezpieczne formy spędzania wolnego czasu” poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce – Laura Przysowa

II miejsce – Kamila Baniel

III miejsce - Martyna Kowalicka

W zawodach sportowych, które zostały rozegrane w ramach projektu, nagrody w poszczególnych grupach zostały przyznane następującym osobom:

W pierwszej grupie wiekowej

I miejsce -  Wojciech Niemiec

II miejsce –  Tomasz Krynicz

III miejsce- Jakub Stasiak

W drugiej grupie wiekowej

I miejsce – Ernest Kurowski

II miejsce – Dominik Trzaskowski

III miejsce – Karolina Tomaszewska

Dzięki takim właśnie projektom dzieci uświadamiają sobie, że można uczyć się poprzez wspaniałą zabawę.