Owoce w szkole

Program jest realizowany w klasach I-III w I semestrze roku szkolnego 2009/2010 i nadzorowany przez Agencję Rynku Rolnego.

Dzieci z tych klas otrzymują za darmo porcje owocowo-warzywne. Są to owoce i warzywa: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewki, słodka papryka, ogórki oraz soki owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne.

Dostarczane owoce i warzywa spełniają wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych, są gotowe do bezpośredniego spożycia: czyste, odpowiednio dojrzałe, zdrowe.

Szczegółowe informacje można uzyskać na www.arr.gov.pl

Nasza szkoła korzysta z dofinansowania z budżetu Unii Europejskiej w ramach europejskiego programu "Owoce w szkole".

Celem programu „Owoce w szkole” jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe. Program będzie realizowany w klasach I-III w I semestrze roku szkolnego 2009/2010 i nadzorowany przez Agencję Rynku Rolnego. Dzieci z tych klas będą otrzymywać za darmo porcje owocowo-warzywne. Do wyboru będą owoce i warzywa: jabłka, gruszki, truskawki, marchew, rzodkiewki, słodka papryka, ogórki oraz soki owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne. Dostarczane owoce i warzywa będą spełniać wymagania jakościowe i zdrowotne określone w przepisach Unii Europejskiej i przepisach krajowych, będą gotowe do bezpośredniego spożycia: czyste, odpowiednio dojrzałe, zdrowe.

Program "Szklanka Mleka"

Co roku uczniowie klas O-VI otrzymują bezpłatnie mleko w kartonikach. Jest ono dostarczane do poszczególnych klas przez wolontariuszy trzy razy w tygodniu. Spożywanie mleka rozpoczyna się w październiku, a kończy w kwietniu.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczestnicy programu „WF-u z klasą”,

bardzo się cieszymy, że są Państwo z nami i że wspólnie będziemy zmieniać myślenie o lekcjach wychowania fizycznego w polskich szkołach. Serdecznie witamy w programie. Jest z nami prawie 1000 szkół z całej Polski, mamy zatem ogromny potencjał, by razem wypracować nowe sposoby prowadzenia lekcji WF-u. Zaczynamy!

Samorządność w szkole.

1.   Udział młodzieży w planowaniu życia wewnętrznego szkoły, klasy, organizacji szkolnych.

2.   Troska o wystrój szkoły (klasy) przy współpracy rodziców.

3.   Korelacja działania wszystkich grup samorządowych w zakresie organizacji imprez szkolnych, prac społeczno - użytecznych.

4.   Umacnianie dyscypliny wśród młodzieży.

5.   Opracowanie szkolnego harmonogramu imprez, uroczystości szkolnych.

6.   Prezentacja uczniowskich programów samorządowych i przeprowadzenie wyborów do SU

7.   Uczymy się oszczędzać pieniądze i dobro wspólne - działalność SKO

cały rok

nauczyciele przedmiotów, SU

wychowawcy klas

w-ce dyrektor

opiekunowie SU, wychowawcy klas

w-ce dyrektor

opiekunowie SU

wychowawcy klas

Dbałość o własny rozwój fizyczny.

1.   Wyrobienie nawyków czystości otoczenia i higieny osobistej uczniów.3

2.   Kształtowanie sprawności i wytrzymałości fizycznej, SKS, wycieczki piesze, biwaki.3

3.   Bezpieczeństwo zabaw i wypoczynku w czasie wolnym od zajęć szkolnych (ferie zimowe, wiosenne, letnie).

4.   Realizowanie zadań związanych z bezpieczeństwem spotkania ze strażą miejską

5.   Stworzenie możliwości zdobycia karty rowerowej dla każdego ucznia, który ukończył 10 rok życia.

6.   Udział w festynach sportowych i rekreacyjnych na terenie miasta.

cały rok

pielęgniarka, wychowawcy klas, nauczyciele wychowania fizycznego

nauczycieltechniki

nauczycielewychowaniafizycznego, nauczycieletechniki